Cyklovýlet "Po stopách Michala Olšiaka" 2015

V květnu členové spolku Sentičan připravili pro malé i velké cyklisty naší obce cyklistický výlet pro rodiny s dětmi. V původním květnovém termínu pršelo, proto jsme výlet přesunuli na 7. června a rozhodně se to vyplatilo. Pro větší zážitek dětí byla doprava řešena vlakem. Zájemců bylo nakonec tolik, že se na všechny ve vlaku nedostalo a 12 lidí  za námi přijelo na Žďárské nádraží autem s koly na střeše. 

Trasa byla vybrána tak, aby ji zvládly i malé děti a vedla krásnou krajinou Žďárských vrchů. Prvním cílem byla zastávka v Polničce, kde je areál Salón Expres se spoustou atrakcí pro děti. Naše ratolesti se zde opravdu vyřádily a dospělí se zatím občerstvili a povídali si mezi sebou.  Odjet z tohoto místa bylo trošku náročné, protože děti by nejraději zůstaly.  Nicméně čekalo nás ještě několik kilometrů za sochami Michala Olšiaka, tak se nechaly přesvědčit :-)

Jedna ze soch se nachází u rybníka Velkého Dářko.  Počasí přálo a byli jme přibližně v polovině trasy, tak jsme si mohli i  zaplavat  a osvěžit se. V druhé polovině trasy jsme potkali dvě sochy, které děti zhodnotily jako nejaktraktivnější, Mamlase a Hamroňa. Ten také náš výlet uzavřel, my se vydali zpět na hlavní nádraží a odtud vlakem až do Čebína.

Z Čebína ještě poslední kopeček od nádraží - obdivovali jsme malé děti, jak ho po celodenní tůře zvládly! Jsou to skuteční cyklisté!  Po  této akci jsme si řekli, že na jaře uspořádáme podobný výlet. Příroda kolem nás je nádherná a nápadů na další cyklovýlety je celá řada.

 

 

Na další fotografie se můžete podívat zde:
https://sentican.rajce.idnes.cz/2015_06_07Kolo_vylet_zdar/

 

Kontakt

Miriam Jedličková
Sentice 191
666 03

IČ: 03883922

+420 731 499 194

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode